Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, dhe ishin ne dijeni te ngjarjes prej shume muajsh..video

0
644

Një grupim me emrin “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në ne kete gjendje e Zhaneta Josifit dhe njërës prej vajzave kjo histori e pa ndodhur me pare ne vendin tone dhe ka cuditur nje popull te tere.

Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se gjithë familja është rekrutuar nga ky sekt rreth 6 vite më parë në Tiranë.

Sekte te tilla duhet ti rrini larg sepse ju mesojne gjera qe te humbni jeten apo te shkoni ne ekstreme.

Te gjithe profetet qe erdhen ne toke e donin jeten dhe frymezuan boten per ta dashur jeten familjen dhe gjithcka.

Per me shume shikoni videon: