Policia i shkon te infektuarit tek shtepia, por ja si i pergjigjet ai duke i lene me goje hapur.Video

0
853

1160 persona janë të sëmurë aktivë me koronavirus në Shqipëri dhe gjendja e tyre eshte e stabilizuar dhe shpresojme te behet me mire.

Edi Rama ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video të Policisë së Shtetit teksa komunikon me disa qytetarë.

Gjatë takimit me uniformat blu, nuk kanë munguar edhe rrëfimet e personave që e kanë kaluar mbi shpinë këtë sëmundje. I tillë ishte edhe ai i një zotërie, i cili tregoi se kjo sëmundje nuk fal. Ai bëri thirrje që të tregohet përgjegjshmëri mes qytetarëve.

Ndërkohë një zonjë tregoi se ka komunikuar me miqtë dhe të afërmit e saj në mënyrë që ta dinë se është infektuar pasi mund ta kenë marrë edhe ata virusin.

Policia mbas ketyre deklaratave kane mbetur te habitur pasi shume njerez nuk e besojne fare koronavirusin qe ekziston dhe u bëri thirrje personave që të qëndrojnë të izoluar ose përndryshe do të procedohen sipas ligjit në fuqi.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama në postimin e tij në Facebook shkruan se Policia i di të gjitha dhe kontrollet do të vijojnë ndaj duhet te jeni te kujdesshem dhe te ruani distancimin social.

Per me shume shikoni videon: