Shikoni se si do ndryshoj moti diten e sotme.Nis me diell dhe ja si do perfundoj.

0
317

Moti këtë të dielë do të jetë vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu me stuhi në zonat bregdetare dhe zonat e ulëta ndaj dita do te nis me diell dhe pasdite do te vijojne ere dhe vranesira.

Ndaj diten e sotme moti do te jete e pa qendrueshem keshtu pritet dhe kjo jave qe do vi moti do te jete me diell reshje shiu dhe ere.

Temperaturat do të jenë me rënie dhe vera ende nuk eshte shume e nxehte.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 15/26°C

Zonat e ulëta 18/33°C

Zonat bregdetare 20/32°C.