Home TE NDRYSHME U tha sa kishte gati vaksinen, por ja se cfare po ndodh...

U tha sa kishte gati vaksinen, por ja se cfare po ndodh tani ne Rusi

189
0

Rusia eshte nder shtetet me te prekura ne bote prej koronavirusit.
Prandaj edhe si nje mase parandaluese qeveria ruse ka ndermarre te tjera kufizime ne perpjekje per te ndalur perhapjen.

Sipas raportimit te BBC tashme edhe ne Rusi eshte bere e detyrueshme maska per te mbajtur si ne ambjente te mbyllura ashtu edhe ne ato te hapura.

Madje eshte duke u rishikuar mundesia e mbylljes se bareve dhe restoranteve nga ora 23:00 deri ne 06:00 te dites tjeter dhe qytetaret te qendrojne neper shtepi duke e patur te ndaluar daljen.

Mesohet se Rusia ka nje tjeter rekord te jeteve tehumbura nga covid pasi gjate 24 oreve te fundit jane shenuar 320 ejte te humbura.

Mirepo edhe rastet e reja te infektimeve kane vazhduar te rriten duke bere qe te shkoje numri ne 17347.