Home TE NDRYSHME U nda me burrin pas 22 vitesh martesë/ Flet Grida Duma

U nda me burrin pas 22 vitesh martesë/ Flet Grida Duma

345
0

Grida Duma eshte nder politikanet femra me te perfolura ne vend, si per jeten e saj profesionale ashtu edhe per ate private.

Rreth 2 vite me pare Grida ka mbyllur me divorc martesen e saj prej 22 vitesh nga e cila ka edhe nje djale. Ne lidhje me keto tema ajo ka folur e ftuar ne emisionin “E Diell”.

Tashme per marredhenien me te birin ajo eshte shprehur se i ka filluar paksa frika se do te kaloj me shume kohe vetem pa te dhe se uron qe ende te kete mundesi ta udheheqe e ta guidoj.

Kjo qe ajo e cileson si ruajtje te roleve ben qe Grida te mos jete nje shoqe per te birin por te kete rolin e saj si nene qe e keshillon dhe e orienton, duke ruajtur gjithmone ekuilibrat.

Ndersa se fundmi ajo tregon se ka filluar ti pelqeje palestra dhe nuk eshte nga ato qe kalojne shume kohe me celulare ne duar.

Ndersa per pyetjen se si i ka marredheniet me parate dhe jeten e luksit ajo ka thene se familja e saj nuk e njeh jeten e luksit madje as djali i saj nuk njeh kete koncept pasi qe eshte mesuar te mbaje pajisjet teknologjike qe ajo ka lene si edhe te mos i kete blere asnjehere telefon te ri.

‘Djali ka marredhenie shume te mira me babane e tij’ shprehet Grida Duma dhe kalojne shpesh kohe bashke.