Home TE NDRYSHME Adela u nda nga jeta 3 vite më parë/ Miqtë zbulojnë sekretin...

Adela u nda nga jeta 3 vite më parë/ Miqtë zbulojnë sekretin e saj se cfarë bënte ajo, një njeri me shpirt të madh

359
0

Gjate emisionit televiziv “Njerez ne fokus” eshte sjelle ne kujtese gazetarja Adelajda Xhamani, qe prej 3 vitesh ka humbur jeten.
Miqte dhe te afermit e kujtojne si nje personazh jo vetem i njohur prej big brother por edhe shume e dhene ne bamiresi ndaj njerzve ne nevoje me sa mundesi qe kishte.

Keshtu ne puntaten e heres se fundit te emisionit miku i saj i ngushte Eraldo Rexho e ka kujtuar dhe zbuluar per publikun kete ane te saj.

Teksa paneli i të ftuarve po apelonte në fund të emisionit për të ndihmuar njerëzit në nevojë, drejtuesja e emisionit Ola Bruko zbuloi anën bamirëse të Adelës.

“Unë kam marrë disa mësimë nga ajo, e do t’i vë në zbatim në vijim…”, tha Eraldo me zë që i dridhej nga emocioni.