Turqia nuk gjen qetësi, lekundet nga një tjetër tërmet i fortë ja sa eshte magnituda

0
425

Turqia është lekundur diten e sotme nga një tjetër tërmet i fort.

Pak minuta më parë, qendra e vendit u lëkund nga një goditje sizmike me magnitudë 5.1 ballë të shkallës rihter.

EMSC raporton se epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km në veri-lindje të qytetit Emirgazi, ndërsa është ndjerë edhe në zona të tjera.

Gjendja eshte qetesuar dhe nuk ka pasur probleme.