Ish-ministri Arben Malaj feston ditëlindjen, shikoni foton qe publikon me vajzen, sa e bukur eshte

0
582

Ish ministri i ekonomise Arben Malaj, ne pervjetorin e ditelindjes ka postuar nje foto teper te kendshme perkrahe te se bijes.
Ai falenderon miqtë për mesazhet dhe urimet që i kanë dërguar për ditëlindje dhe mesazhin e falenderimit, kesaj here e shoqëron me një foto ku shfaqet me vajzën e tij, të cilën e prezanton për herë të parë ne publik.

Nje elegante me sy bojeqielli vajza e tij ka dale permbri te atit e buzeqeshur e ndersa fjalet prekese te ish ministrit ishin keto:

“Te dashur miq nga zemra ju falenderoj per urimet e tuaja per ditelindjen. Ne kete ditelindje shpreh mirenjohjen time per prinderit, familjaret, mesuesit, profesoret dhe koleget e mi per dashurine dhe mbeshtetjen inspiruese ne cdo hap te jetes time.
Jeta me ka perballur shpesh me sakrifica, arritje, deshtime dhe ringritje.
Shpresoj qe cdo dite te re te kem me shume mundesi te reja per ti sherbyer njerezve mrekullueshem te vendit tim. Qofshi te bekuar ne familjet tuaja dhe ne vendin tone!! Arbeni”