Trishtim pa masë. Manastirliu del me lot në sy, jep lajmin e rëndë: Dhimbje e madhe…

0
831

Ogerta Manastirliu ka dalë me një reagim prekës ndaj mjekut që humbi jetën si shkak i koronavirusit ishte dicka qe nuk pritej.

Ajo vlerëson kontributet e doktorit në zonën ku ai shërbeu dhe ai ishte nje hero i vertet qe u perball me koronavirusin.

Më tri shtoi lajmi për ndarjen nga jeta këtë mëngjes e dr. Hysni Shkjaut, mjekut të përkushtuar, që shërbeu pa u lodhur dhe nuk u nda për asnjë ditë nga banorët e komunitetit në zonën e Qafë-Malit në Pukë!

Ishte nje humbje për familjen, për kolegët, për banorët e zonës së Pukës, ku shërbeu për 40 vite me përkushtim e profesionalizëm.

Ngushëllime të sinqerta familjes dhe kolegëve! U prehsh në paqe doktor Hysniu! shkruan Manastirliu.