Home TE NDRYSHME Toka nuk gjene qetesi as mbremjen e sotme.Lekundet nje tjeter qytet.Ja sa...

Toka nuk gjene qetesi as mbremjen e sotme.Lekundet nje tjeter qytet.Ja sa ishte magnituda

317
0

Një tjetër tërmet i fortë është regjistruar mbrëmjen e sotme ne qytetin e Fierit ku toka nuk po gjene qetesi.

U ben disa dite qe ne vendin tone ka lekundje sizmike duke filluar disa dite me pare ne Durres diten e djeshme ne Elbasan dhe mbremjen e sotme qyteti i Fierit.

Magnituda ishte 4.36, me epiqendër në Fier dhe cdo gje ka shkuar ne paqe.

Sizmologet kane thene se keto lekundje nuk kane lidhje me ato te vitit te kaluar por kjo eshte nje zone tjeter ndaj rrini te qete dhe cdo gje do te shkoje mire.

Shpresojme qe toka te gje qetesi.