Tërmet në Shqipëri, mëngjesi nis me lëkundje toke, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

0
617

Mengjesi i dites se sotme ka nisur me nje lekundje sizmike ne qarkun e Elbasanit.

Lekundjet janë regjistruar në vendin tonë në orën 06:23 të mëngjesit dhe nuk eshte raportuar asgje dem.

Lëkundjet ishin normale me magnitudë 4 dhe kohezgajtja ishte e shkurter.

Sipas ESMC epiqendra ishte 15 km larg Adriatikut.