Skandal tjeter tek Infektivi/ Ja cfare i ndodh te infekturve me korona virus brenda te infektivi

0
480

Cdo dite ka te infektuar me koronavirusi dhe cdo dite keta te infektuar duhet te mjekohen qe te sherohen por ka nje problem me ilacet sepse gjithmon spitalet Shqiptare nuk kane ilace pasi ato vidhen nga mjeket dhe personeli qe punon aty.

Por kjo jave qe errdhi kishte ardhje te reja sa i perket te infektuarve me koronavirus ja dhe njoftimi i gazetarit.

Gazetari tha:

Trajtimi në shtëpi bën që pacientët të mos marrin oksigjenin e duhur, ndaj dhe vijnë në gjendje të rënduar në spital. Edhe mjekët thonë që ata duhet të sillen më shpejt në spital, pasi kjo rrezikon jetën e tyre”, duke shtuar se “Gama e ilaçeve llogaritet në 200-300 mijë lekë për të infektuarit nga koronavirusi.