Home TE NDRYSHME Si askush tjetër! Lajmi që po gëzon shqiptarët, Rama: Për 40 ditë...

Si askush tjetër! Lajmi që po gëzon shqiptarët, Rama: Për 40 ditë do të…

375
0
Kryeministri Edi Rama, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar per disa ndryshime ne ligjin “Per pensionet shteterore suplementare te punonjesve te universiteteve dhe institucioneve te tjera kerkimore”./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

280 shtepi po ndertohen ne Manez ne Durres per ata persona qe kane pasur probleme me shembejn e shtepiave nga termeti i 26 nentorit.

Edi Rama inspektoi punimet në Manzë të Durrësit ku po ndërtohen banesat individuale për të dëmtuarit nga tërmeti i 26 nëntorit dhe puna ka filluar dhe cdo gje po shkon shume mire.

Lajmi i mire eshte se familjet do te futen ne shtepi brenda 40 ditesh dhe punimet po hecin me ritme te larta.

Kryeministrit i tërhoqi vëmendjen një qen që lehu, moment që Rama e shfrytëzoi për të bërë një batutë në drejtim të Ilir Metës: “Pusho, do dekoratë ai tani”, tha Rama duke shkaktuar të qeshura.

Shpresojme qe familjet te hyjne sa me shpejte ne shtepite e tyre te reja dhe ti rikthehen jetes normale.