Reshjet e shiut nuk po ndalen në Shqipëri, uji po merr para çdo gjë/ Paralajmërohet për mos të…

0
479

Kjo jave do te jete me reshje shiu dhe me kthjellime pritet qe temperaturat te bien dhe

Por moti ne bregdet pritet te jete me reshje shiu dhe erë në Durrës pezullohet lundrimi per shkak te eres se forte.

Probleme nga ky shi ka patur në Durrës dhe Vlorë, nga ku raportohet bl lokim i akseve kryesore. Shiu i dendur i ditës së hënë ka ku fizuar lëvizjen si për këmbësorët edhe për automjetet.

Bashkia e Vlorës dhe Durrësit kanë apeluar qytetarët që të shmangin lëvizjen që nuk ëshrë urg jente. Ndërkohë situata më serioze paraqitet në periferi të qyteteve në fjalë.

Postimi i plotë i Bashkisë Vlorë:

Të dashur qytetarë! Duke parë kushtet e motit në Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shm angni lëvizjet me makina që nuk janë të domosdoshme.