Shtëpia e tyre i ngjason një kopshti të vogël/ Çifti nga Tropoja ka 7 fëmijë

0
414

Shtëpia e tyre i ngjason një kopshti të vogël/ Çifti nga Tropoja ka 7 fëmijë

Ajlin Alfredaj eshte 29 vjecarja nga Tropoja e cila ka 7 femije dhe gjithashtu ka vazhduar edhe me profesionin e saj.

Madje ajo thote se shtatezanite nuk e kane penguar ate te rritet profesionalisht pasi ka perfunduar dy universitete (drejtesi dhe edukim fizik) si edhe punon si juriste, duke permendur plane per nje master te dyte.

Familja Alfredaj tregon se jeton ne Fierze te Bajram Currit dhe se Ajlin ka patur 3 pale binjake dhe nje tek.

Binjaket e pare mbushin 9 vjec jane djale e vajze, te dytet jane 6 vjec dy vajza dhe binjaket e 3 jane duke mbushur 5 vjec serish dy vajza; kurse e vogla eshte 3 vjec.

Familja e tyre duket shume ne harmoni dhe kane te dy prinderit nje ndihme reciproke per rritjen e edukimin e femijeve.

Megjithate ende fjali i familjes eshte pa vella dhe cifti duket sikur nuk ndalet.