Shqiptarja po ikte me burrin në Greqi/ Nuk e keni idenë se cfarë ju gjet në cantë: Kanë mbetur me gojë hapur të gjithë

0
1482

Nje cift nga Shqiperia eshte ndaluar ne dogane pasi i gjeten 25.500 euro ne canten e saj.

Ky ishte rasti i dyte ate dite nga kontrollet e policise.

Shërbimet e Poli cisë Kufitare në Kakavijë, në dalje të RSH-së, kaluan për kontroll në vijën e dytë, shtetasen S. R., 43 vjeçe, lindur në Himarë dhe rezidente në Greqi, e cila udhëtonte me automjet së bashku me bashkëshortin e saj.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet Kufitare në bashkëpunim me shërbimet doganore, gjetën të ne çantën e shtetases S. R., 25 500 euro, të cilat shtetasja e mësipërme nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”