Flori e imiton aq bukur, por Rama ka sot dy fjalë për të.Ja si ja kthen atij

0
641

Nje nga aktoret me te mire te humorin Florian Binaj ai sot kishte ditelindjen por Edi Rama i ka bere nje urim per te dhe artin qe ai ben.

Ja cfare shkruan Edi Rama: “FLORJAN BINAJ është një djalë king, me botë të bukur, i talentuar dhe i edukuar, që mes plot talenteve të ekranit të vogël ka spikatur me sozinë time në shfaqjen më popullore e më kreative televizive sipas meje,Portokallia!

Nuk i kam kuptuar kurrë politikanët e udhëheqësit kur mërziten, e nganjëherë tërbohen nga vënia e tyre në lojë prej komedianëve e karikaturistëve, të cilët kur janë të zotë si Flori .

Dhe Flori është mes atyre që e meritojnë t’u heqësh kapelen, për faktin domethënës se nuk bie në vulgaritetet tipike çedukative të disave brenda atij lloji.

Dite te bukura per Florian Binaj.