Shqiptari i bën dhuratën me të veçantë Merkel-it për ditëlindjen e 66-të

0
454
Angela Merkel, German Chancellor and leader of the conservative Christian Democratic Union party (CDU) reacts after first exit polls in the German general election (Bundestagswahl) at party headquarters in Berlin September 27, 2009. Merkel's conservatives appear to have won enough votes in a German election to form a centre-right government with their preferred partners, the Free Democrats (FDP), exit polls showed on Sunday. REUTERS/Kai Pfaffenbach (GERMANY)

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kaluar nje dite shume te bukur ne pervjetorin e 66.

Eshte dicka e bukur dhe te perlot.

Për Gruan e Hekurt, një qytetar nga Suhareka, ka një dhuratë të veçantë dhe shume te bukur.

Rilind Morina, krijoi një profil të kancelares Merkel, duke përdorur mjete krejt të thjeshta, si katër stilolapsa dhe letër.


Puna në këtë profil zgjati rreth një javë dhe u krye gjatë kohës së izolimit, por u bë publike në ditën e lindjes së Merkel.

“Kancelarja gjermane “Angela Merkel” ka sot ditëlindjen e 66-të si autor i portretit të saj i uroj shëndet dhe jetë të gjatë”, ka shkruar Morina në rrjetin social Facebook, ku edhe ka paraqitur portretin.