Shkundet vendi nga termeti i mbremjes diten e enjte.Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

0
529

Dy tërmete të njëpasnjëshme janë regjistruar rreth orës 1:25 të mëngjesit të së enjtes në vendin tone magnituda ishte 4.6 shkalla rihter midis Belshit dhe Peqinit, 10 km nga Lushnja dhe 28 nga Elbasani.

Termeti eshte ndjer fort dhe pallatet jane lekundur fort.

Sipas EMSC, tërmeti i parë ka qenë me magnitudë 3.1 ballë ndërsa i dyti 4.6.

IGJEUM ka regjistruar lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 ballë me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit e Cerrikut.

Nga komunikimi me Policinë e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile në Prefekturën Elbasan, nuk raportohen dëme apo probleme te ndryshme”, njofton Ministria e Mbrojtjes.