Home TE NDRYSHME Shikoni se si shembet pallati 8-katësh në Turqi nga termeti (Video)

Shikoni se si shembet pallati 8-katësh në Turqi nga termeti (Video)

194
0

Mediat turke vazhdojnë të publikojnë pamje ku shihen banesa të rrafshuar dhe qytetarë që kërkojnë për njerezit qe jane ne rre noja.

Lëkundjet sizmike kanë qenë shumë të fuqishme, pasi në Izmir janë rrëzuar disa dhjetëra godina shumëkatëshe dhe dëmet janë të pallogaritshme.

Ndërkohë mësohet se lëkundjet janë ndjerë dhe në shumë qytete turke si në Bursa, Stamboll, Izmir, Denizli dhe Çanakkale.

Në pamjet e mëposhtme shihet shembja e një pallati 8 katësh.