Home TE NDRYSHME Endri Dumani kthehet në shtëpi nga Siria, Nëna me lot në sy...

Endri Dumani kthehet në shtëpi nga Siria, Nëna me lot në sy i thotë: Po ku je o bir i nënës ti…

278
0

Në foton më poshtë është nëna e Endri Dumanit, e cila është duke pritur për të birin në aeroportin e Rinasit. I biri po riatdhesohet në vendlindje pas viteve në Siri.

Familjarët kanë bërë me dije se e reja nuk mund të flasë për mediat pasi është shumë e emocionuar për kthimin e të birit, ndërkohë që në pamjet e publikuara ajo shfaqet vetëm duke qarë dhe duke u dridhur pasi për të birin ka pritur gjatë.

Katër ishin fëmijët shqiptarë që prekën sot tokën e vendlindjes, pas gjithë vuajtjeve të përjetuara në kapin e Al Hool në Siri.

Ne pankarten qe mbanin ne duar, familjaret madje kane shkruar edhe falenderime per kryeministrin vec mireseardhjes per Endrin

I urojme vec te mira ne vazhdim familjes Dumani