Sërish lëkundje termeti në vendin tone ne keto 2 qytet, ja sa ishte epiqendra

0
1372

Pas muajit Shtator dhe muaji Tetor nis me lekundje te lehta por pa pasoja.

Një tjetër lëkùndje toke është regjistruar në Shqipëri para pak minutash.

Të dhënat paràprake tregojnë se magnituda ishte 2,9 me epiqendër në Lushnje dhe termeti nuk ka shkaktuar deme.Lekundjet kane qene te lehta.

Théllësia e lëkùndjeve raportohet në 10 km dhe ora kur janë regjistruar lëkùndjet ka qenë 09:53.Tërmet në Shqipëri me një fuqi prej katër shkallë të rihterit

Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 21 km në Jug-Perëndim të Elbasanit dhe 16 km nga Veri-Lindje të Lushnjes.

Rrini te qete se keto jane lekundje normale dhe nuk kane pasoja.