Ndryshon moti! Dielli do përvëlojë, por përmbysen temperaturat javën e ardhshme

0
382

Pasi java qe kaluam ka qene e fresket dhe me reshje shiu pritet qe java qe vjen te jete e ngrohte.

E shtuna dhe e diela e kësaj fundjave do të pësojnë ngritje solide të mëtutjeshme të temperaturave dhe ato maksimalet fare lehtë mund të arrijnë dhe tejkalojnë shifrën 30 gradë Celsius dhe besoj se te gjithe shqiptaret do te udhetojne drejte bregdetit.

Pra, para nesh është një fundjavë mjaft e nxehtë për përjetuar edhe ndonjë ditë të nxehtë tropikale para vjeshtës dhe dimrit që po afron.

Pas kalimit të ciklonit të javës së ardhshme, përsëri gjatë Tetorit mund të përjetojmë temperatura të larta për stinën në të cilën ndodhemi aktualisht.