Rikthim në karantinë?! Silva Bino e thotë troç, jep lajmin qe nuk e prisnim

0
901

Kjo eshte periudha me e veshtir qe po kalon vendi yne qe nga fillimi i koronavirusit ndaj duhet te jemi shume vigjilent.

Respektimi i rregullave anti-covid është ajo çfarë kërkohet nga qytetarët, por rritja e rasteve mund të çojë dhe në rikthim të masave kufizuese sepse keshtu nuk mund te vazhdohet sepse muajt qe do vijne do te kemi nje rritje me te larte te te infektuarve ndaj duhet sa me shume kujdes.

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë për rikthimin e masave më të forta po mendohet.

“Përveç distancimit fizik individual, përdorimit të maskave, natyrisht do të kishin vlerë edhe masa të tjera, por kjo do të vlerësohet hap pas hapi”, thotë Silva Bino.

Ndaj ruani distancimin fizik dhe perdorni masken dhe jeni sa me shume te kujdesshem.