Home TE NDRYSHME Qeveria greke ndalon hyrjen e shqiptarëve deri në këtë datë të re,...

Qeveria greke ndalon hyrjen e shqiptarëve deri në këtë datë të re, Ambasada jep njoftimin

1872
0

Greqia fqinje ka bere te ditur se do te mbaje ne fuqi masat kufizuese deri ne 8 Nentor.

Arsyeja per kete eshte se atje jane shtuar shume rastet e reja te infektimeve me COVID-19.

Njoftimin e ri e dha vete Ambasada e Greqise ne Shqiperi.

Keshtu qe doganat mes dy vendeve do te mbyllen ne oren 23 deri ne 7 te mengjesit cdo dite.
Ndersa mbetet ne fuqi numri i personave qe do te mund te kalojne ne pikat kufitare do te jete 300 ne Kapshtice dhe 750 ne Kakavije