Pritet ndryshim drastik i motit në fillim të javës: Çfarë paralajmëron meteorologu grek

0
310

Ky muaj ka nisur me shira dhe ato do te vazhdojne dhe ne javen tjeter ndaj Shqipëria dhe i gjithë rajoni pritet të përballet me një mot të keq gjatë fillimit të javës por dhe me vranesira dhe dite me diell.

Siç paralajmërojnë meteorolgët grekë, moti pritet të përkeqësohet gjatë të hënës dhe kulmi do të jetë të martës pasdite dhe ne ditet e tjera te javes te qetesohet.

Priten shira sidomos në pjesën jugore, jug-lindore dhe qendrore të vendit.

Temperaturat pritet të ulen me disa gradë duke risjellë plotësisht vjeshtën në Shqipëri.