Përditësimi/ Shifra të fri kshme në vend…rritje e shpejte e te infektuarve

0
400

Diten e sotme Ministria e Shëndetësisë ka dale ne koference dhe ka bërë përditësimin e sotëm të 24 orëve të fundit per ata qe jane infektuar me koronavirus duke e ditur se ne vendin tone ne javet e fundit gjendja ka qene e veshtire dhe alarmante.

Mësohet se kanë humbur je tën 4 pacientë të tjerë si shkak i koronavirusit, ndërsa janë shënuar numer rekord, edhe 126 raste të reja ky eshte nje lajm i mire ku shikon nje numer kaq te madh te sheruarish kjo te jep shprese dhe te largon shqetesimet.

Në spital janë të shtruar 112 pacientë, mes tyre ka edhe mosha të reja.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 45 qytetarë, duke e çuar në 2682 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Mos harroni te jeni vigjilent dhe te kujdeseni per jeten tuaj dhe familjen tuaj.