Pas lëkundjeve të së dielës sërish tërmet, a duhet të jemi të frikësuar? Ja cfare thone ekspertët

Resisht lekundet Lezha diten e sotme me magnitudë 3.1 i shkallë Rihter ka goditur Shqipërinë ditën e sotme.

Mësohet se e epiqendra ka qenë 8 km larg të verilindje të qytetit të Lezhës.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale.

Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën.

Sipas ekspertëve, lëkundjet e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit do të vazhdojnë të ndjehen për disa muaj, ndaj nuk ka vend për panik.