Home TE NDRYSHME Parashikimi i fundit i Alfred Cakos: mjerë njerëzimi ja cfare pritet te...

Parashikimi i fundit i Alfred Cakos: mjerë njerëzimi ja cfare pritet te ndodh ne muajt ne vijim

915
0

Alfred Cako serish ka bere nje deklarate te fort kunder presidentit te Amerikes ku thote se ai eshte “mjerimi i njerëzimit”.

Ai aludoi se Biden do të vendosë sekretare shteti Hillary Klinton, ndërsa zëvendës-presidentja, Kamala Harris, sipas tij, pasi të bëjë vaksinën do të ndërrojë jetë disa javë më pas. Ndërsa shtoi se Kina do të pushtojë Nepalin dhe do t’i shpallë luftë Indisë.

Shqiptarët shikojnë që me në krye Biden ato do të shkojne me keq. Ju nuk e dini si do të jetë agjenda e tyre. E para do të bëhet Hillary Klinton, sekretari shteti, e dyta Kamala vaksinohet në muajin shkurt dhe pak javë pas vaksinimit, Kamala humb jeten dhe bëhet zëvendës presidente bëhet Hillary.

Në muajin maj është menduar që presidenti të japë dorëheqje dhe Hillary Klinton të bëhet presidente. Kina nga krahu tjetër, parashikohet që të godasë disa shtete duke filluar me Nepalin që do e pushtojë. Më pas do të hyjë në një luftë më Indinë”, tha Cako.

Si gjithmon parashikimet e tij jane te forte por asnjeher te verteta ndaj rrini te qete.