Thursday, January 23, 2020
Home Blog Page 3

Si të largosh kapsllëkun, fryrjen dhe gazrat brenda 1 minute sipas teknikës kineze

A e dini? Akupresura është një metodë e lashtë kineze që përdoret për trajtimin e mjaft sëmundjeve. Në veçanti, akupresura është përdorur për shekuj...

Zgjoheni në mes të natës qull në djersë? Trupi juaj po përpiqet t’ju paralajmërojë...

Ndonëse mjekët rekomandojnë që temperatura e dhomës se gjumit mos ta kalojë 21 gradë, po ideja e të fjeturit në një dhomë të ftohtë...

15 mënyra të thjeshta si të përdorni në të përditshmen tuaj gjysmë limoni dhe...

Shumë prej nesh janë janë të njohur me vetitë kurative të sodës së bukës, apo limonit, por a keni menduar ndonjëherë se përzierja e...

Fërkoni këmbët me këtë dhe do të largoni të çarat e thembrave brenda 1...

Sot unë do të ndaj me ju nje menyre te shkelqyer pastrimi per kembet tuaja te plasaritura.Ky pastrim do te zbuse kembet tuaja. Përsëriteni...

Pasi fillova të pija këtë nuk u shëndosha më kurrë! Tani vesh vetëm rrobat...

Vaji i farave të lirit është i bollshëm në fibra, minerale, acide yndyrore dhe vitamina. Është jashtëzakonisht i mirë për shëndetin tonë të përgjithshëm. Kjo...

Shumë pak njerëz e di si ta përdori këtë produkt tek flokët. Ja 4...

Vaselina është në thelb një markë për vazelinë e naftës. Ne të gjithë e kemi përdorur atë për shumë vite. Është një produkt i...

Ushqimi armik i mëlçisë, madje edhe më i keq se pijet me ngjyre

Të gjithë e dinë se dëmet që i shkakton alkooli mëlçisë janë të shumta. Por askush nuk e dinte se ekziston një produkt tjetër...

Ju bëhen gishtat kështu kur i fusni në ujë? Tregon diçka tronditëse

Me ane te disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone. mund te mesojme shumë...

Gruaja më e mençur në botë zbulon: 9 këshilla për të hequr dhjamin përgjithmonë!

Marylin vos Savant ka ofruar një zgjidhje për çështjen më problematike të femrave të shumta- mbajtja e trupit në formë. Problemi sot përfshin femrat që...

Maskë sekrete indiane për rritjen ekstreme të flokëve!

Rritja e flokëve mund të jetë një proces i lodhshëm. Veçanërisht per ata qe deshirojne nje gjatesi flokesh deri te beli. Por mos u...
269,921FansLike
14,590FollowersFollow
12,400SubscribersSubscribe

Recent Posts