Sunday, January 29, 2023
HomeMOTI

MOTI

Sinoptikanet grekë japin alarmin per shqiperine. Ja qytetet ku perkeqesohet moti

Moti i keq pritet të godasë gjatë orëve të mbrëmjes një pjesë të madhe të territorit të vendit, ndërsa specifikisht pritet që një zonë në veri dhe një tjetër në jug të përballen me reshje shiu të pazakonta, të...

Veriu rrezikon sërish përmbytjen? Fundjava vjen me mot ekstrem

Java ka nisur me diell për Shqipërinë, por nuk do të mbarojë kështu. Madje, zona të caktuara të vendit, siç janë Shkodra dhe Lezha rrezikojnë sërish përmbytjet duke nisur nga e shtuna në mbrëmjes dhe e diela për shkak...

Moti ben ndryshimin drastik. Ja si do te jete moti ne muajin Dhjetor

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot të ngrohtë dhe reshje të pakta. Problem do të jetë lagështira e lartë. Masa e ftohtë që erdhi kryesisht nga Poli i Veriut drejt Ballkanit bëri që në ditët e fundit...

Moti bën kthesën e papritur, cfare ndodh në pjesën më të madhe të vendit sipas Meteoalb

Vendi ynë do të përfshihet nga vranësirat e shpeshta të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore dhe Lindore. Sipas Meteoalb, pritet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke krijuar mundësi për reshje shiu në...

Përkeqësohet moti ditën e sotme, reshje shiu dhe dëborë

Ditën e nesërme pritet një përkeqësim i kushteve meteorologjike për vendin tonë. Moti parashikohet i vranët në të gjithë territorin shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht deri mesatar në formën e shtrëngatave. Në relievet...

Nga e mërkura behuni gati.Shi, erë, dëborë dhe temp deri në -7 gradë, sinoptikani tregon cfare pritet kete jave

Shi, erë dhe dëborë. Këtë javë Shqipëria do të përfshihet nga mot i paqëndrueshëm me reshje shiu, por në zonat malore nuk do të mungojnë edhe reshjet e borës. Gjithsesi sipas sinoptikanëve reshjet nuk do të jenë me intensitet...

Po vjen acari, ja zonat ku pritet të bjerë shi dhe borë ditën e neserme

Dita e diel do të sjellë ulje drastike të temperaturave ku në disa zona pritet të arrijnë deri në -1 gradë celsius sa i përket vlerave minimale. Dita e nesërme pritet të sjellë rrebeshe shiu dhe reshje dëbore në të...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave të cilat pritet të zbresin nën zero gradë celsius përgjatë ditës së shtunë dhe të diel. Dita e shtunë pritet të sjellë vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin, ndërsa...

Zonat që do të “vishen me të bardha”.Po vijnë reshjet e dendura të dëborës

MOTI, SHQIPËRI Prej disa ditësh, vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq, me reshje të dendura shiu dhe me ulje temperaturash. Në veri të vendit reshjet e shiut, shkaktuan përmbytje të mëdha, duke lënë pas edhe viktima. Ndërkohë situata...

Më e keqja ka kaluar. Sinoptikania jep lajmin e papritur: Nga sot deri në fund të nëntorit

“Më e keqja ka kaluar”, e nisi me këtë lajm të mirë sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb”. Sinoptikanja Porja thotë se duke filluar nga sot e deri në fund të Nëntorit do të kemi përmirësim të motit, çka pritet që...
Advertisingspot_img

Popular posts

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,681FollowersFollow
0SubscribersSubscribe