IGJEUM jep alarmin keto jane zonat që rrezikojnë përmbytjet diten e neserme

Largohen ditet e nxehta ne vendin tone dhe rikthene reshjet e shiut. Instituti i Gjeoshkencave ka paralajmëruar për përmbytje në disa qytete si Lezha, Shkodra, Durrësi, Tirana, Vlora dhe Fieri. Pritet qe dita e marte te kete rrebeshe shiu me intensitetin më të lartë. PARASHIKIMI I RREZIKUT NGA PËRMBYTJET ————————————————— Gjatë ditës së nesërme (e…

Read More