Sunday, January 29, 2023

Ndodh cudia ne Berat. Nena 114 vjecare nuk i japin pension se ka kaluar moshen

Shqiperia vendi i cudirave. Ke frik te jetosh me shume se 100 vjec se nuk e merr pensionin. Te jetosh 1 shekull dhe ne...

Gjinekologia bëhet virale me deklaratën e saj per burrat shqiptar emigrant

Gjinekologia Enriketa Kroi, është shprehur se pas viteve ’90 në vendin tonë është shtuar migracioni. Në një intervistë kroi tha se burrat e martuar takohen...

Ndodh cudia ne Durres. Prindërit “shesin” vajzën 30 vjeçe nje 60 vjeçari

Sot në emisionin “Aldo Morning Show” në Tv Klan, gazetarja Dhurata, ka treguar ngjarjet më të fundit që kanë ndodhur në Durrës. Ajo ka...

Çfarë ndodhë nëse mbani shumë urinën?

Në shumicën e rasteve mbajtja e urinës nuk do të jetë rrezik për jetën, mirëpo nëse veproni kështu shpesh dhe çdo ditë, me siguri...

Shqiptari po shkonte ne Itali. Policia cuditet nga ushqimet qe kishte ne cantë

Si pjesë e kontrolleve të pasagjerëve që vijnë nga vendet të cilat ende nuk janë pjesë e Bashkimit Europian, agjentët doganorë në aeroportin e...

Luizi merr vendimin e papritur ndaj Kiares diten e sotme

Kiara kërkon nga Luizi t'i japë kohë përpara se të vendosë për marrëdhënien e tyre. Por pikërisht kjo gjë po i largon ata nga...

Simptomat e para të kancerit të mushkërive që i ngatërrojmë shpesh me sëmundjet e tjera

Kur kanceri i mushkërive zbulohet mjaft herët, mund të shërohet. Kushtojini vëmendje simptomave të para të kancerit të mushkërive për të rritur gjasat e...

Nena 20 vjecare e gjen belaja. Djali 5 muajsh peshon 23 kilogram

Një nënë ka zbuluar se foshnja e saj pesë muajshe peshon 23 kilogramë dhe vesh rroba që i përshtaten një fëmije një vjeçar. Ajo...

53 vjecari shqiptar qe punonte si pjatalarës gjendet i pa jete ne kanal ne Itali

Gjendet i pajete në kanal një shqiptar në Itali. Raportohet se 53-vjeçari shqiptar Gëzim Muho humbi jetën në komunën San Dona, (Venecia) Itali, në rrethana...

Tea cudit shqiptaret. S’kam prekur libër me dorë që 15 vjeçe, por dola me 10-ta

Tea, një nga banoret e Big Brother Vip ka treguar jetën e saj. Ajo u ndal tek divorci i prindërve, sesi ai ndikoi jetën...

4 shenjat që duhet ta çoni fëmijën tuaj menjëherë te mjeku

Si prindër, ndonjëherë mund të jetë e vështirë të dini se kur duhet ta çoni fëmijën tuaj te mjeku ose kur jeni duke reaguar...

Shikoni si jane bere 6 binjaket mbas 30 vitesh. Imagjino cka hequr nena e tyre per ti rritur ato

Emocioni i lindjes është ndoshta ndjenja më e fortë që çdo çift mund të përjetojë duke përshëndetur një anëtar të ri të familjes. Paramendoni se...

Dr. Bajram Balliu tregon si të parandaloni shtatzëninë e padëshiruar

Bajram Balliu – Kontracepsioni është një tërësi masash, të cilat frenojnë shtatzëninë. Mjeku obstetër gjinekolog Bajram Balliu tregon për suplementin “Life Pages” në “Gazeta...

Me ne fund 91 vjecari gjen dashurin e vertete pas 4 divorceve

Dashuria nuk njeh moshë dhe Rupert Murdoch është prova e qartë. Në moshën 91-vjeçare dhe me katër martesa të dështuara, manjati ka gjetur sërish...

Ja nga dallojnë xhinset që kushtojnë 10 euro nga ato që kushtojnë 300 euro

Ekspertet e modes tregojne se i njëjti material përdoret për dy llojet e xhinseve. Në botë prodhohen dhe shiten miliarda xhinse në vit. Disa prej...

Ilaçet e reja kundër plakjes mund ta bejn 10 vite me te re zemren tuaj

Shkencëtarët kanë zbuluar një ilaç kundër plakjes që mund ta kthejë moshën e zemrës me dhjetë vjet. Shpresohet se teknologjia e re mund të parandalojë...

12 rregullat bazë për higjienën intime qe duhet ti di cdo femer

12 rregullat bazë për higjienën intime të femrës Femrat shpesh bisedojnë dhe ndajnë përvojat dhe këshillat për kujdesin e lëkurës, flokëve dhe për përdorimin e...

12 vjecari humb jeten pasi e ze muri poshte muri i garazhdit

Britani-Një 12 vjecar u shtyp nga muri teksa ai ndihmonte babanë e tij në kopshtin e pasem te shtpis. Ne murin r garazhdit...

“Vjehrri shkoi në gjykatë për të na ndarë”Balerina tregon si me ngacmonin shoket e burrit

Ish balerina e njohur Linda Kalemi ka bërë një deklaratë të fortë së fundmi. Ajo ka treguar se është ngacmuar nga shokët e ish-bashkëshortit,...

I riu hidhet nga ballkoni dhe humb jeten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Poliçan paraditen e sotme. Sipas njoftimit të policisë mësohet se një 30-vjeçar është hedhur nga kati i...

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe