OBSH vjen me lajmin e mirë: Me në fund në të gjithë botën do të ketë..

Tashme vjen nje lajm i mire nga OBSH ne lidhje me perballjen ne bete jen ndaj koronavirusit.

Shefi i OBSH ka dale ne nje deklarate se fundmi. pasi ka mbajtur nje takim me komitetin ekzekutiv te organizates per i cili zgjati dy dite.

“Kemi shumë shpresa për brenda këtij viti të kemi një vak sinë kundër koronavirusit”, kjo ishte deklarata e fundit e kreut të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus

Ne tani jemi ne dijeni se në të gjithë botën janë duke u zhvilluar 40 vaksina të ndryshme, përfshirë këtu dhe atë të universitetit të Oksfordit që ndodhet në faza testimi më të avancuara.