Home TE NDRYSHME Një tjetër video nga Turqia/ Ndodh fenomeni i çuditshëm pas tërmetit 7...

Një tjetër video nga Turqia/ Ndodh fenomeni i çuditshëm pas tërmetit 7 ballë në Turqi, ja si doli…

247
0

120 të lenduar nga termeti i djeshem ne Turqi.Ky është bilanci paraprak por pritet ende lajme te reja nga Turqia.

Termeti ishte mbi 6 balle dhe solli dhe dukuri te tjera ne vend.

Ndërkohë, pak para cun amit siç duket edhe në videon që shoqëron këtë lajm, uji u tërhoq duke shkaktuar jo pak habi tek qytetarët.

Një pjesë e tyre u mblodhën në breg, ndërsa autoritetet bënë thirrje që të largoheshin prej atyre zonave pasi pritej një cunam.

Niveli i ujit u rrit deri në një metër në Izmir duke ngjallur jo pak panik tek qytetar.