Home TE NDRYSHME Tërmet i forte me magnitudë 6.7 larg vendin tone.Ja ku ishte epiqendra

Tërmet i forte me magnitudë 6.7 larg vendin tone.Ja ku ishte epiqendra

188
0

Diten e sotme Turqia dhe Greqia jane lekundur nga nje termet 6.7 balle.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 19 kilometra në veri-perëndim të Samos.

Tërmeti është ndjerë në periferinë e Atikës, në Rodos, Siros, Kretë dhe në të tjera zona. Në ishullin grek Samos tërmeti ka shkaktuar shumë dëme.

Aty një kishë në zonën e Karlovasit është rrënuar komplet. Mesi i Kishës, siç shihet nga fotot, është rrënuar, ndërsa pjesa anësore ka pësuar shumë dëmtime.

“Deri më tani, ka pasur raporte të shkatërrimit të 6 ndërtesave në Izmir Bornova dhe Bayraklı si dhe humbje jetësh në Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın dhe Muğla, ekipet tona vazhdojnë shqyrtimin dhe ndërhyrjen e tyre në “Shërohuni shpejt”, shkruan ai.

Video