‘Ndryshon moti papritur ’ ne vendin tone shihni çfarë po ndodh në bregdetin e jugut

0
489

Moti keto dite korriku ka marrë një kthesë të madhe ku gjithe vendi pa pasur shira dhe ere.

Por në plazhin e Borshit dhe ne bregdetin e jugut pushuesit janë larguar nga bregdeti per shkak te reshjeve te shiut.

Ata kanë marrë sendet e tyre personale dhe janë larguar drejt banesave dhe hoteleve.

Sipas meteoalb, në orët e pasdites pritet të ketë reshje shiu në të gjithë territorin duke prishur rehatinë e fundjavës për pushuesit në zonat bregdetare.

Ne javen e dyte te muajit korrit pritet dhe ngritja e temperaturave.