Ndryshon moti.Nga dite te nxehta nisin reshjet e shiu.Me ne fund pak freski

0
438

Kjo vere ka qene shume ndryshe nga vitet e tjera dhe muaji korrik ka pasur nje mot me dite te nxehta por dhe me reshje shiu ne ditet e para te muajit korrik.

Por kjo jave do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Sipas Shërbimit Meterologjik, në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 28°C

zonat e ulëta 18°C deri në 34°C

zonat bregdetare 16°C deri në 33°C