Pas koronavirusit vendi lekundet nga termeti.Ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Nuk bie ne qetesi vendi yne nga lekundjet sizmike por fatmiresisht lekundjet jane te lehta dhe cdo gje eshte normale pa pasoja.

Pasi gjithmon lekundjet sizmike ndodhin ne Durres kete here lekundjet jane ndjere ne qytetin e Korces.

Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve, lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qënë 17 kilomentra larg qytetit, por banorët raportojnë se lëkundjet kanë qënë të fuqishme dhe janë ndjerë shumë edhe në qytet.
Fatmiresisht lekundjet kane qe te normale dhe cdo gje ka kalur pa panik.