Ndodh e pabesueshmja/ Arratiset nga Spitali pacientja e infektuar me Koronavirus, alarmohen mjekët por ja ku shkoi ajo

Një ngjarje e ralle ka ndodhur diten e sotme ku në Spitalin e Gjakovës një paciente e shtruar pasi ishte infektuar me koronavirus është arratisur pa lejen e mjekëve dhe ka shkuar në shtepi per shkak te kushteve te spitalit dhe se nuk e duronte dot gjendjen qe ishte.

Por policia e Gjakovës ka arritur ta gjejë shpejte atë dhe e ka ridërguar perseri në ambientet e spitalit dhe ku eshte futur ne karantine.

Pas rekomandimeve të mjekëve ajo është shtruar sërish në repartin infektiv të Spitalit Rajonal të Gjakovës, Isa Grezda dhe gjendja e saj eshte me mire.

Ka ora 10:30 është largu nga spitali. E ka shfrytëzu vizitën e ditës dhe është largu. Policia ka arritur që ta kthejë sërish në spital, ka deklaruar drejtori I spitalit të Gjakovës, Hilmi Shala.

Ndaj nese jeni te infektuar me koronavirus duhet te telefonin spitalin dhe ata tju vijn tju marrin atje ku jeni.