Home TE NDRYSHME Behuni gati per ne plazh.I nxehti saharian do te përfshij te gjithe...

Behuni gati per ne plazh.I nxehti saharian do te përfshij te gjithe Shqipërinë, ja ditet qe do te arrij kulmi.

348
0

Pas muajit qershor qe pati reshje shiu sipnotikanet kane paralajmeruar se korriku do te ishte nje muaj i nxehte dhe kjo pritet te jete ne 10 ditet e para te muajit Korrik

Temperaturat pritet të shënojnë mbi 38 gradë celsius, si pasojë e të nxehtit saharian.

Duke nisur nga sot deri në ditët e fundit të maujit, pritet të ketë një avancë të të nxehtit nga Saharaja që ka sjellë një rritje të temperaturave. P

Ndërsa nga dita e mërkurë dhe fillimi i muajit korrik, deri javën e parë pritet të jetë vala e parë e të nxehtit nga Saharaja e cila do përfshijë gjithë territorin e vendit Temperaturat në zonat malore do arrijnë deri në 35 gradë, ndërsa bregdeti dhe zonat qendrore do i kalojnë 38 gradët.

Ajo shtoi se kulmi i temperaturave të larta do të shënohet pikërisht në 10 ditëshin e parë.Dhe keshtu pritet te jete i gjithe muaji.