Silva Bino jep lajmin e keq: Ja cdo ndodh ne muajin korrik qe duhet ta dini

0
733

Drejtuesja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino, ka thënë mbrëmjen e sotme se në dy javët në vijim pritet rritje e numrit të të infektuarëve ndaj duhet te jeni te kujdesshem kjo qe po ndodh duhet te ruajm distancimin social.

Bino u shpreh se numrat e këtyre ditëve janë personat e infektuar në muajin maji dhe sipas saj të infektuarit e qershorit do të shihen në korrik se cfare shifrash do jene.

Ajo ka thene se:“Shifrat e larta që kemi këto kohë janë të infektuarit e muajti maj. Infektimet e qershorit do ti shikojmë në korrik. Këto dy javë presim një rritje të numrit të infektuarve. U bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe te jeni me te kujdesshem.