Ndodh çmenduria! I infektuari me COVID ikën nga spitali për të shkuar në dasmë pa masa mbrojtese

0
456

Cfare nuk ndodh me njerezit sot degjon histori te ndryshme ne kohe me koronavirus.

Një i shtruar në spitalin Infektiv i cili ishte larguar nga spitali për të shkuar në dasmë megjithese i infektuar me koronavirus shkon ne dasem dhe nuk merr asnje lloj mase mbrojtese.

Ne nje deklarate per shtyp thuhet:“Janë organizuar çmenduri të tilla (i referohet dasmave) ka ndikuar në përhapjen e pandemisë në mënyrë masive. Shumicën e rasteve ku ka shumë të prekur janë nga këto çmenduri masive që njerëzit gjatë kësaj kohë. Madje ka pasur një rast që ka ikur nga spitali për të shkuar në një dasmë”

Ndaj duhet te jeni te kujdesshem dhe te mos luani me koronavirusit por te ruani distancimin social dhe te jeni vigjilent.