Moti sot rezervon surprizën e madhe/ Në këto vende pritet të bjerë borë në Shqipëri

0
596

Dita e sotme nisi disi me mot te vranet dhe gjate mesdites pati intervale kthjellimesh.

Oret e para te mengjesit reshjet e shiut me intensitet mesatar kane qene ne pjesen veriperendimore, ne qender dhe ne pjesen jugore. Atje jane parashikuar ne forme shtrengatash dhe shkarkesash elektrike.

Ne pjesen e alpeve do te kete reshje bore. Por gjate mesdites reshjet e shiut e humbin intensitetin e tyre dhe marrin karakter lokal