Home TE NDRYSHME Momente të veshtira për Shqipërinë! Ky është qyteti ku ka më shumë...

Momente të veshtira për Shqipërinë! Ky është qyteti ku ka më shumë të infektuar me Covid-19, a do ketë karantinë?

372
0

Tashme vendi yne eshte futur ne valen e dyte e te infektuarve me covid 19 ndaj shifra ka arritur ne kulmin pasi asnjeher nuk kemi qene ne kete shifer.

Por dhe evropa ka te njejten situate pasi me ardhjen e dimirt do te shtohen dhe viruset gripale.

Por vendi yne eshte ne ditet e saj me te veshtira.

Ministria e Shëndetësisë në përditësimni e të dhënave të Covid 19 në vendin tonë bëri me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1329 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me Covid 302 qytetarë.

Rekord mban Tirana me 196 të prekur. Kryeqyteti vazhdon të shfaqë raste të shumta dita-ditës.

Por po mendohet se plane te reja per te ulur numrin e te infektuarve por deri tani nuk ka asnje lajm rreth mbylljes se vendit por pritet te mbyllen serisht disa biznese.

Por ju mos harroni te mbani mask dhe te lani shpesht duart.