Home TE NDRYSHME A do te mbyllet vendi si shtetet e tjera? Brataj jep lajmin...

A do te mbyllet vendi si shtetet e tjera? Brataj jep lajmin e mire qe mezi e prisnim

380
0

Pritet mbyllja e disa vendeve per shkak te infektimit me covid 19.Por deri tani situata eshte e veshtire dhe muajt qe do vijne do jene vendimtare.

Ndersa Skënder Brataj ka thene se:“Në verë virusi humbi shumë veti por në temperatura të ulëta ai mbijeton më kollaj. Virulenca me gripin bashkë kthehen në një problem më të madh. Format më të lehta janë temperatura, humbja e shijes. Këto shenja nuk ishin në muajt mars, prill, maj. Virusi ka pësuar mutacion. Njerëzit që po preken më shumë në spital janë mosha e mesme sepse mosha e tretë po mbrohet. Masat dhe mënyra e sjelljes janë të gjitha bashkë. Përhapja e infeksionit është njësoj por simptomat kanë ndryshuar”, tha Brataj.

“Në këtë moment nuk rrezikojmë mbylljen, me këto numra, por na rrezikohen kufizime të tjera”, u shpreh Brataj.

Qe keshtu le te presim dhe te jemi te durueshem dhe te kujdesshem ndaj covid 19.