Home TE NDRYSHME Ambasadorja amerikane tregon qytetin shqiptar pas të cilit është e dashuruar: E...

Ambasadorja amerikane tregon qytetin shqiptar pas të cilit është e dashuruar: E dua, njerëzit atje e shijojnë jetën

267
0

Yuri Kim nga të gjithë qytetet e Shqipërisë, ka zgjedhur Shkodrën si të preferuarin e saj dhe ajo e pelqen shume ate.

“Shkodrën e dua” qyteti humorit i artit dhe i njerezve te mire.

“Njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artin…”, thote ajo.

“Do të thoja çdo qytet është unik, kjo e bën Shqipërinë kaq mahnitëse. Më kujtohet arkitektura e bukur e Beratit.

Plazhet e Himarës, çatitë e gurta të Gjirokastrës dhe eleganca e heshtur e vendit. Shkodrën e dua.

Ne i urojme ambasadoret dite te bukura dhe pune te mbare.