Mjeku i njohur Pellumb Pipero del me apelin e forte per qytetaret: Beni kete per 2-3 jave, do te ndodhe kjo..

0
620

Dita e sotme eshte nje dite me bilanc teper te renduar nga koronavirusi ne vend gjate 24 oreve te fundit, me 4 jetë të humbura dhe me 93 raste të reja te infektuar me covid ndaj duhet ete jeni vigjilente dhe te ruani distancimin socail me shume kujdes, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka bërë nje apel të fortë për të gjithë qytetarët qe duhet te mbani masken sepse keshtu si po shkon situata po del jashte kontrollit.

Duhet te bejm durim dhe te jemi vigjilent.

Ai shtoi se mbyllja nuk është zgjidhje, më dëgjoni, ju lutem, zgjidhja në këtë moment është mbajtja e maskës kudo, edhe në rrugë, mbajta e distancës, dhe higjiena e duarve dhe ajo personale, tha Pipero, ne nje interviste keto jane rregulla qe nuk duhet te shkelen sepse muajin ne vazhdim mund te na pres nje numer me i madh te infektuarish.

Nëse sot vendosim maskën, të garantoj që për dy tre javë numri ulet me dy apo tre herë, më pak të infektuar, me pak të sëmurë, të shtruar në spital dhe dy-tre herë më pak humbje jete. Me mirëkuptoni, ndonjëherë ndodh ta kemi thënë vonë, por asnjëherë nuk është vonë, për të marrë masa the mjeku Pipero.