Ministrja Ogerta Manastirliu jep lajmin fantastik: Ja cfare po pergatitet kundër koronavirusit në vendin tonë

0
551

Ogerta Manastirliu ka publikuar disa pamje nga brenda Spitali Rajonal te Vlores dhe shprehet se janë rritur kapacitetet me aparatura të teknologjisë teper te lartë në terapinë intensive te ketij spitali, si edhe permiresim e repartit te urgjences.Ky eshte nje lajm i mire ndaj luftes kunder koronavirusit.Ne duhet te pergatitemi qe te jemi me te forte kesaj here.

Spitali Rajonal Vlorë / Rriten kapacitetet me aparatura të teknologjisë së lartë në terapinë intensive. Përmirësohet shërbimi i urgjencës, duke ju përgjigjur situatës së shkaktuar si pasojë e koronavirusit.

VIJOJNË investimet për fuqizimin e spitaleve rajonale. Me financimin e qeverisë shqiptare spitali i Vlorës do të ketë një reanimacion të standardeve europiane, shkruan Manastirliu në rrjetet sociale.

Por ju mos harroni distancimin social dhe te mbani mask te jeni te kujdesshem dhe te ruani distancat.