Home TE NDRYSHME “Mezi e pres rastin e parë me covid 19”, Ja cfare i...

“Mezi e pres rastin e parë me covid 19”, Ja cfare i ndodh sot kryeinspertores ne Tirane

176
0

Kryeinspektore Areti Beruka ka dhene lajmin se eshte infektuar me covid 19 por mesohet se gjendja e saj eshte normale.

Beruka ka rezultuar pozitive nga tamponi dhe tashme ajo eshte ne karantine dhe pret qe te sherohet.

Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë disa muaj më parë, në 26 shkurt, u lakua në media dhe rrjetet sociale pas deklaratës së saj se “Ndoshta me profesionin por edhe me karakterin.

Por ta them personale, jo profesionale mezi e pres rastin e parë në fakt, unë si mjek” tha ajo.

Endrra e saj u realizua tashme pasi ajo enderronte te ishte me covid 19.

Megjithate ne i urojme shendet dhe sherim sa me shpejte.