Home TE NDRYSHME Meteorologia e njohur tregon per motin: Muaji Korrik vjen me surpriza, ja...

Meteorologia e njohur tregon per motin: Muaji Korrik vjen me surpriza, ja cfare pritet te ndodhe

341
0

Adiola Bami, meteorologia e njohur ka folur kete jave mbi parashikimin e motit per javen ne vazhdim si edhe per muajin korrik.

Bami tha se duke filluar qe te merkuren moti do te jete i kthjellet dhe temperaturat do te mbeten te larta madje edhe ne fundjave temperaturat do te arrijne 38 grade celsius.

Me tej per nje pergjithesim te muajit korrik ajo tha se i gjithe muaji korrik do te jete me te njejta vlera te larta, mbi normale.

Gjate 5-6 diteve temperaturash te larta mund te kete ndoshta 2 dite me reshje te lehta dhe temperatura 33-34 grade.

Por gjithsesi i gjithe muaji korrik parashikohet te kete mot me temperatura te larta.